Van Leeuwen podporuje handbikera Michala Šišku!

Van Leeuwen podporuje handbikera Michala Šišku!

Naši finanční podporu využil na přípravu a na hrazení nákladů spojených s plánovanou účastí na kvalifikačním závodě na MS v triatlonu, který se konal v USA. Na podzim ho ještě čekají závody v triatlonu a cyklistice.


Michal Šiška, 40-letý sportovec z Kamene (okr. Havlíčkův Brod) k němuž osud nebyl příznivý.

Žil život normálního mladého kluka, když z ničeho nic – před 22 lety po dopravní nehodě – zůstal upoután na invalidní vozík. Život bez starostí se rázem změnil v boj a hledání důvodů, proč vlastně žít. Po několika letech našel nový obzor – díky pozvání od sdružení Kontakt bB na plavecký kurs.

Zde se naučil být ve vodě a plavat, ale hlavně, že to jde i když je na vozíku. Od této doby se pro něj sport stal hlavní náplní života.

Nejdřív se věnoval plavání (i závodně), poté mu další možnost přineslo seznámení se s handbike. Takže plaval a jezdil – našel novou životní náplň, nový cíl a smysl.

V současné době se věnuje ještě triatlonu. Od dostudování školy se naplno věnuje sportu, v současné době především cyklistice. Pracuje na městském úřadě v Havlíčkově Brodě a nyní bydlí v nedaleké obci Kámen, kde postavil rodinný dům.


Na podobné fázi sponzoringu Michal Šiška spolupracuje jen s jedním partnerem. Jsme hrdí, že nás Michal nosí na dresu a propaguje při závodech!

Kolikrát najdete Van Leeuwen?


Je až k neuvěření, že se účastnil havajského závodu ironmana, na nějže se musel kvalifikovat v Belgických Antverpách (zde získal druhé postupové místo, které bylo letenkou na Havaj).

Takový závod je největší událostí v triatlonovém světě. Účastní se na 1750 triatletů a triatletek z celého světa. V 7 ráno jsou odstartovány 3,8 km plavání, následně 180 km cyklistika, a na závěr 42 km běhu (tzv. formulka – speciální závodní běžecký vozík). To vše Michal stihl v čase 13 hodin 57 minut a 32 vteřin.

 

Velká změna proti stavu, kdy po úraze nevěděl, co s životem počít, že?!

Držíme palce, Michale!Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *